Pakiet dealerski zawiera ubezpieczenie OC, AC. NNW I ASSISTANCE.
Tak, w CUD Ubezpieczeniach można zawierać polisy na OC (motory, przyczepki itp.).
Tak, istnieje taka możliwość.
Nowe auto należy ubezpieczyć w dniu rejestracji, nie ma możliwości zmiany daty cofnięcia startu ochrony.
Zakres ubezpieczenia AC zależy w dużej mierze od wariantu wybranego przez klienta, niemniej autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania przede wszystkim w przypadku:
Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne wyłączenia, tzn. określają sytuacje, w przypadku których nie wypłacają odszkodowania z tytułu ubezpieczenia AC. Konkretne wyłączenia różnią się pomiędzy ubezpieczycielami, niemniej do najpopularniejszych należą:
Wysokość składki AC jest zależna od wielu czynników, do najważniejszych należy zaliczyć m.in.:
Nie. Zgodnie z art.28 pkt.1 ust.2 ustawy: “Zawarcie następnej umowy nie następuje(…), jeżeli: 1)nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy(..’).”
Jest to ubezpieczenie, które chroni Twój majątek od wszystkich ryzyk. W praktyce oznacza to, że polisa obejmuje wszystkie te zdarzenia, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie.
NIE – obowiązkową polisę OC zawiera się na okres 1 roku i nie ma możliwości zawarcia umowy na krótszy lub dłuższy czas. Natomiast płatność za roczną polisę można rozłożyć na dogodne raty.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, powstałych w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Dotyczy to zarówno szkód osobowych, jak i materialnych. Co istotne, polisa OC przypisana jest do konkretnego samochodu, a nie do jego właściciela.
Odszkodowanie za wyrządzoną szkodę w związku z ruchem pojazdu mechanicznego przysługuje, jeśli jej następstwem jest:
Podstawowe parametry wpływające na wysokość składki ubezpieczeniowej u wszystkich ubezpieczycieli to:
Dodatkowe elementy, które mogą wpływać na składkę (w wybranych zakładach ubezpieczeń):
Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i można je wykupić w dowolnym momencie użytkowania pojazdu. Przedmiotem ubezpieczenia jest pojazd wraz z wyposażeniem. Pojazd chroniony jest od: częściowego i całkowitego zniszczenia powstałego w wyniku kolizji, wypadku czy zdarzeń losowych ( np. pożaru, powodzi, gradobicia, zalania, szkód ze zwierzyną, szkód parkingowych), aktów wandalizmu, kradzieży pojazdu i jego wyposażenia. Ubezpieczenie opiera się na Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Na początku musimy niezwłocznie powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe o fakcie wystąpienia szkody. Możemy tego dokonać telefonicznie, faksem, lub e-mailem.
Po tym, jak poinformujemy naszego ubezpieczyciela o wystąpieniu szkody, w ciągu kilku dni pojawi się pracownik (tzw. likwidator), który oceni rozmiar szkody.
Po wizycie likwidatora towarzystwo musi przeanalizować sytuację: kto jest sprawcą szkody, czy nasze roszczenia są zasadne, czy nasza polisa obejmuje rodzaj szkody, która wystąpiła. Towarzystwo ubezpieczeniowe podejmuje wtedy decyzję o wysokości odszkodowania.
Towarzystwo ubezpieczeniowe po wyczerpaniu ścieżki likwidacyjnej (wizyta likwidatora, dostarczenie przez nas niezbędnych dokumentów) podejmuje decyzję, co do zasadności wypłaty odszkodowania. Nieprzekraczalnym terminem jest 30 dni od zgłoszenia przez nas szkody – dotyczy to część bezspornej odszkodowania.
Jeśli szkoda na pojeździe likwidowana jest w Serwisie, po zgłoszeniu szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym kontaktujemy się z serwisem, który będzie likwidował szkodę – podajemy nr zgłoszenia szkody i ustalamy termin likwidacji.
Rezygnacja z polisy ubezpieczeniowej jest możliwa gdy ubezpieczający zawiera polisę na okres dłuższy niż sześć miesięcy; jeżeli jest osobą fizyczną, ma na rezygnację z umowy 30 dni, a gdy jest przedsiębiorcą – siedem dni licząc od daty zawarcia ubezpieczenia; wypłata składki jest pomniejszona o okres ochrony.
Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej należy zapoznać się z ogólnymi warunkami oraz zakresem ubezpieczenia.